Zespół Szkół Zawodowych Nr 5 w Białymstoku

im. Gen. Ignacego Prądzyńskiego

Projekty - Granty celowe

Nasza szkoła realizuje granty celowe
Projekty - Granty i konkursy
Opublikował: Administrator w dniu: 18.03.2019
Bez względu na to, czy możesz coś zrobić, czy tylko marzysz o tym – zacznij. W śmiałości jest geniusz, potęga i magia.
- Goethe

Szkoła zawodowa szansą na dobry start i pewną przyszłość

"Szkoła zawodowa szansą na dobry start i pewną przyszłość"


Koncepcja projektu to rozbudowana forma działań, która powstała z myślą o podniesieniu atrakcyjności szkolnictwa zawodowego poprzez:
- promocję szkolnictwa zawodowego w środowisku młodzieży szkół gimnazjalnych, z ukierunkowaniem na wskazanie korzyści wynikających z nauki zawodów w branży budowlanej,
- aktywizację uczniów szkół ponadgimnazjalnych, poprzez zdrową rywalizację w trakcie konkursu „Nowoczesne budownictwo wokół nas”,
- stworzenie płaszczyzny umożliwiającej bezpośredni kontakt ucznia zdolnego z firmami oferującymi nowoczesne systemy i technologie stosowane w budownictwie,
- nawiązanie współpracy i czynne zaangażowanie w proces edukacyjny firm, co zapewni rozwijanie kompetencji zawodowych uczniów w obszarze wiedzy i praktycznych umiejętności w trakcie realizacji cyklu branżowych szkoleń specjalistycznych, np. poprzez szkolenia specjalistyczne ukierunkowane na pracę z uczniem zdolnym,
- wycieczki edukacyjno-kulturalne i naukowo technologiczne.
Projekt realizowany jest cyklicznie od 2014 roku.

Projekt został doceniony w ogólnopolskim konkursie Szkoła Zawodowa Najwyższej Jakości 2018 i uzyskał status Dobrej Praktyki. Dyplom został wręczony na uroczystej gali w dniu 8 czerwca 2018r. w Warszawie, na której uhonorowano szkoły prowadzące najciekawsze rozwiązania podnoszące jakość edukacji zawodowej w Polsce.


Turniej budowlany „Nowoczesne budownictwo wokół nas” 

Turniej budowlany „Nowoczesne budownictwo wokół nas” skierowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych o profilu budowlanym.
Głównym celem projektu jest podniesienie atrakcyjności szkolnictwa zawodowego, rozwój wykształcenia i kompetencji zawodowych młodzieży, podniesienie atrakcyjności i promocja szkolnictwa zawodowego. Organizacja konkursu w szczególności ma na celu:
- rozwój wykształcenia i kompetencji zawodowych młodzieży,
- popularyzację i promocję szkolnictwa zawodowego,
- pogłębianie zakresu i podnoszenie poziomu wiedzy budowlanej,
- doskonalenie umiejętności praktycznych w wybranym zawodzie,
- kształtowanie umiejętności samodzielnego przyswajania wiedzy i kształtowania umiejętności zawodowych,
- stworzenie uczniom możliwości rozwijania swoich zainteresowań  i uzdolnień,
- aktywizację uczniów szkół ponadgimnazjalnych, poprzez zdrową rywalizację.

Konkurs odbywa się w trzech konkurencjach:
- technologia systemów suchej zabudowy,
- technologia robót malarsko-tapeciarskich,
- technologia robót posadzkarsko-okładzinowych.
Tematyka konkursu obejmuje wiedzę teoretyczną oraz umiejętności praktyczne i intelektualne w wybranej konkurencji w zakresie:
- przedmiotów zawodowych: dokumentacja budowlana, podstawy budownictwa
- specjalistycznego przedmiotu zawodowego omawiającego technologie wykonania określonych robót budowlanych.

 

 

"Kobieta na przestrzeni wieków" - międzyszkolny konkurs fryzjerski

Nasza "Współczesna Kleopatra" górą! - Finał IV Edycji Międzyszkolnego Konkursu Fryzjerskiego „KOBIETA NA PRZESTRZENI WIEKÓW”
Opublikowane w: Wiadomości, dnia: 2.04.2019r.

Finał IV edycji Międzyszkolnego Konkursu Fryzjerskiego "Kobieta na przestrzeni wieków"

Dnia 1 kwietnia 2019 r. w naszej szkole odbył się finał IV edycji Międzyszkolnego Konkursu Fryzjerskiego „Kobieta na przestrzeni wieków, pod hasłem: "Niezwyciężona kobieta". Konkurs został objęty honorowym patronatem Prezydenta Miasta Białegostoku -   Pana   Tadeusza   Truskolaskiego oraz współfinansowany przez Departament Edukacji Urzędu Miejskiego w Białymstoku, a medialnym patronatem naszą imprezę objął   TVP 3   Białystok.   W organizację konkursu włączyli się następujący sponsorzy: Firma Matrix, Firma MODO, Firma Forever, FirmaOrange.

Uczestnicy konkursu mieli za  zadanie wykonać upięcie, którego inspiracją były postacie z historii, filmów, książek, a także bajek lub postacie stworzone przez uczestnika według własnego pomysłu. Młodzi fryzjerzy mieli dużą dowolność w wykonaniu upięcia. Wykazali się fantazją, kreatywnością oraz oryginalnym podejściem do tematu, w mistrzowski sposób pokazali kunszt fryzjerski.

Uczestników konkursu oceniało jury w składzie:
Tomasz Szyszko - przedstawiciel firmy Matrix – przewodniczący jury
Marta Tyszka – ekspert fryzjerstwa oraz właściciel salonu „Studio Fryzur Butterfly” członek jury
Sylwia Popławska – ekspert fryzjerstwa z salonu „Silvia”- członek jury

Do konkursu przystąpiło 6 uczniów z następujących białostockich szkół :
- Technikum DEHAG EXTRA,
- ZSZ nr 2,
- ZDZ – zasadnicza szkoła zawodowa,
- ZDZ – technikum,
- ZSTiO,
- ZSZ nr 5.

Podczas,   gdy   przyszli   młodzi   fryzjerzy  zmagali się z zadaniem konkursowym, w szkole miało miejsce wiele ciekawych przedsięwzięć:
- występ taneczny białostockiego zespołu ATOM MINI z Uczniowskiego Klubu Sportowego "Hubal" pod kierunkiem pani Edyty Jerończuk ,
- profesjonalny pokaz zdobienia paznokci z elementami makijażu wykonany przez uczennice Europejskiej Szkoły Stylizacji Vena Art.,
- prezentacja oferty  produktów firmy Forever, zawierającej  linię kosmetyczną, higieniczną, oczyszczająco-odchudzającą, suplementację i odżywki dla osób aktywnych zawodowo oraz dla sportowców.

Po zaprezentowaniu przez uczestników wykonanych fryzur, komisja konkursowa przyznała trzy pierwsze nagrody oraz wyróżnienie:
I miejsce NATALIA HANNA ZALEWSKA,
uczennica ZSZ NR 5, opiekun pani Irena Wójcicka, modelka Natalia Olechno
II miejsceMARTA HANCZARUK,
uczennica ZDZ – zasadnicza szkoła zawodowa, opiekun pani Anna Siemieńczuk, modelka Maria Tarasiuk
III miejsce KAMILA     KANIA,     
uczennica    ZSTiO, opiekun pani Anna Jurkowska, modelka Sandra Kościuczyk
Wyróżnienie  - EMILIA  POGORZELSKA  
uczennica    ZDZ   – technikum, opiekun pani Wioletta Popławska, modelka Ola Walińska
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Niech ten dzień pełen wrażeń i nowych odkryć pozostanie wszystkim na długo w pamięci.

Finał III Edycji Międzyszkolnego Konkursu Fryzjerskiego „Kobieta na przestrzeni wieków”
Opublikowane w: Wiadomości, dnia: 18.03.2019 r.

Dnia 11 maja 2018 r. w naszej szkole odbył się finał III edycji Międzyszkolnego Konkursu Fryzjerskiego „Kobieta na przestrzeni wieków”, pod hasłem: "Kobieta przyszłości". Konkurs został objęty honorowym patronatem Prezydenta Miasta Białegostoku - Pana Tadeusza Truskolaskiego oraz współfinansowany jest przez Departament Edukacji Urzędu Miejskiego. W organizację konkursu włączyli się następujący sponsorzy: Firma Matrix, Firma MODO, Firma ANKO.

Uczestnicy konkursu mieli za zadanie wykonać upięcie, którego inspiracją są postacie z filmów o przyszłości oraz fantastyki lub postacie całkowicie stworzone przez uczestnika. Młodzi fryzjerzy mieli dużą dowolność w wykonaniu upięcia. Wykazali się fantazją, kreatywnością oraz oryginalnym podejściem do tematu, w mistrzowski sposób pokazali kunszt fryzjerski.

Do konkursu przystąpiło 6 uczennic z następujących szkół:
- Technikum DEHAG EXTRA,
- ZSZ nr 2,
- ZDZ – zasadnicza szkoła zawodowa,
- ZSZ Kolno/Hufiec Pracy,
- Szkoła Syriusz w Wasilkowie,
- ZSZ nr 5.

Podczas, gdy przyszli młodzi fryzjerzy zmagali się z zadaniem konkursowym, w szkole miało miejsce wiele ciekawych przedsięwzięć:
- Koncert zespołu "Bez ograniczeń",
- profesjonalny pokaz makijaży artystycznych wykonanych przez panią Marcjannę Gładkowską i panią Magdalenę Szymaniuk ze Szkoły Vena Art.,
- pokaz pielęgnacji dłoni i twarzy w wykonaniu pani Katarzyny Ejsmont z Wyższej Szkoły Medycznej w Białymstoku.

Po zaprezentowaniu przez uczestników wykonanych fryzur, Komisja konkursowa przyznała trzy pierwsze nagrody:
I miejsce – MAGDALENA WALENTYNOWICZ, uczennica Technikum DEHAG EXTRA w Białymstoku,
II miejsce – PATRYCJA RYDZEWSKA, uczennica ZSZ nr 2 w Białymstoku,
III miejsce – MARTA HANCZARUK uczennica ZDZ w Białymstoku.

Wszystkim uczestniczkom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

II Edycja - "Tajemnicza Bajka"

W dniu 10 maja 2017 r. miał miejsce Finał II Edycji Międzyszkolnego Konkursu Fryzjerskiego „Kobieta na przestrzeni wieków”, pod hasłem "Tajemnicza Bajka".
Został on objęty honorowym patronatem Prezydenta Miasta Białegostoku oraz współfinansowany przez Departament Edukacji Urzędu Miejskiego w Białymstoku. Jego idea to odkrywanie nowych talentów fryzjerskich. Tematyką nawiązywał do postaci bajkowej, baśniowej lub dowolnie wymyślonej postaci. Uczestnicy tegorocznej edycji mieli dużą dowolność w wykonaniu upięcia. Mogli wykazać się fantazją, kreatywnością oraz oryginalnym podejściem do tematu. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem szkół zawodowych i techników o profilu fryzjerskim z województwa podlaskiego.
Do konkursu przystąpiło 9. uczniów z następujących szkół: ZSTiO (Białystok), Technikum DEHAG EXTRA (Białystok), ZSZ Nr 2 (Białystok), ZDZ (Białystok), ZDZ Łomża/Hufiec Pracy oraz ZSZ nr 5 / Hufiec Pracy z Białegostoku.
Podczas, gdy przyszli młodzi fryzjerzy zmagali się z zadaniem konkursowym, w szkole miało miejsce wiele ciekawych przedsięwzięć: pokazy firmy The Gentlemans Barber Shop oraz Europejskiej Szkoła Wizażu i Stylizacji Vena Art. Poza tym uroczystość uświetniła swym występem tanecznym Akademia Tańca Szał. W organizację konkursu włączyli się następujący sponsorzy: Firma ANKO, Firma Matrix, wspomniany już The Gentlemans Barber Shop oraz Salon Fryzjerski "Twój Styl" pani Anny Pietrowiec. Po obejrzeniu wykonanych fryzur, Komisja konkursowa przyznała trzy pierwsze nagrody i trzy wyróżnienia.

I miejsce - MONIKA CHOROSZEWICZ
ZDZ- technikum Białystok, opiekun Anna Jurkowska, modelka Dominika Pietranik
II miejsce - EWELINA FALKOWSKA
ZDZ – zasadnicza szkoła zawodowa Białystok, opiekun Anna Kołodziejczyk, modelka Kinga Kobeszko
III miejsce - PATRYCJA OKUŁA
ZSZ nr5 w Białymstoku, opiekun Eliza Łukasiewicz, modelka Katarzyna Iwaniuk
Wyróżnienie - MARTA PÓŁKOŚNIK
Hufiec Pracy Białystok, opiekun Hanna Milewska i Dorota Engman, modelka Julia Midved
Wyróżnienie - MAGDALENA WALENTYNOWICZ
Technikum DEHAG EXTRA Białystok, opiekun Anna Filipiuk, modelka Patrycja Borowa
Wyróżnienie - ALEKSANDRA DROBIŃSKA
ZSZ nr 2 w Białymstoku, opiekun Justyna Miller, modelka Magdalena Sęk

I Edycja - "Kobieta na przestrzeni wieków"

W dniu 10 marca 2014 roku odbył się Międzyszkolny Konkurs Fryzjerski pod hasłem „Kobieta na przestrzeni wieków”, który powstał z inicjatywy nauczycielki zawodu pani Natalii Karaś. Został on objęty honorowym patronatem Wojewody Podlaskiego, Prezydenta Miasta Białegostoku i Podlaskiego Kuratora Oświaty. Do udziału w konkursie zostali zaproszeni uczniowie szkół zawodowych z klas o profilu fryzjerskim z całego województwa. Uczniowie klas III szkół gimnazjalnych- wraz ze swoimi opiekunami -zostali zaproszeni w charakterze obserwatorów. Zarówno uczestnicy konkursu, jak i widzowie, po raz kolejny mogli się przekonać, że współczesny fryzjer jest stylistą, który musi posiadać zarówno szeroką wiedzę o tym, co było kiedyś, jak i o współczesnych tendencjach i trendach modowych, ponieważ moda to czerpanie motywów z przeszłości, mieszanie ich, często w zaskakujących zestawieniach i tworzenie nowych stylizacji. Obecnie fryzjerstwo nie tylko jest rzemiosłem i fachem, ale dziedziną sztuki.

Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży z województwa podlaskiego. Zgłosiło się 15 drużyn. Do finału konkursu zostało zakwalifikowanych dziesięciu uczniów, którzy byli reprezentantami szkół z Zambrowa, Wasilkowa, Łomży, Suwałk, Wojewodzina, Augustowa i Białegostoku. Uczestnicy konkursu mieli w ciągu 60 min. stworzyć fryzurę inspirowaną modą wybranej przez siebie epoki historycznej.
Uczestników konkursu oceniało jury w składzie:
Dawid Mazerski – fryzjer-stylista – przewodniczący jury
Anna Sass – wizażystka - członek jury
Martyna Kurzynafryzjerka - członek jury
Spośród uczestników konkursu jury wyłoniło następujących zwycięzców:
I miejsce – Monika Podborowska z ZSO i T w Białymstoku
II miejsce – Emilia Żaczek ze Szkoły ATENY w Białymstoku
III miejsce – Kamila Kizińska z ZSZ Nr 5 w Białymstoku

Zwycięzcy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe- profesjonalne artykuły fryzjerskie, które będą mogli wykorzystać w nauce i przyszłej pracy zaś uczestnicy-dyplomy. W czasie pracy zawodników, odbył się równolegle szkolny konkurs na najpiękniejszą fryzurę. Zaproszeni goście i widzowie podziwiali szkolny pokaz fryzur przygotowany przez uczennice klasy IV tz4f z naszej szkoły, które prezentowały różne formy i kształty kobiecych fryzur. Inspiracje do stworzenia fryzur czerpały z poszczególnych epok, filmów oraz trendów współczesnej mody. Widzowie, oddając swoje głosy wybrali najpiękniejszą fryzurę. Wygrała fryzura „Rzymska wieża”z fantazyjnymi plecionkami, charakteryzująca się wysokim upięciem, inspirowana harmonią i klasycznym ładem, którą przygotowała i wykonała artystycznie uczennica naszej szkoły Ewelina Ambroziak.
Członkowie zespołu jury również zaprezentowali swoje umiejętności zawodowe tworząc na pokazie awangardowe stylizacje współczesne.
Nasz konkurs swoją obecnością zaszczycili przedstawiciele Departamentu Edukacji Urzędu Miejskiego w Białymstoku, Cechu Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości w Białymstoku, Podlaskiego Cechu Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości w Białymstoku, Komisji Czeladniczej i Mistrzowskiej w zawodzie fryzjer, Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Białymstoku. Nagrody zasponsorowały firmy: „FRYZELA” i „MATRIX”.
Przebieg i oprawa konkursu została bardzo entuzjastycznie przyjęta zarówno przez samych uczestników jak i zaproszonych gości, przedstawicieli mediów oraz licznie zgromadzonych uczniów z różnych szkół. To wydarzenie pozostanie z nami na długo i zapewne stanie się inspiracją do kolejnych twórczych wyzwań konkursowych.

"Święto szkoły - Dzień Patrona"

"Dzień Patrona"

Od roku szkolnego 2015 obchodzimy w naszej szkole Dzień Patrona Szkoły. Jest to uroczystość związana z rocznicą nadania szkole imienia Generała Ignacego Prądzyńskiego oraz doskonała okazja, aby w sposób szczególnie uroczysty przyjąć uczniów klas pierwszych do naszej społeczności.
">

Pani Dyrektor po raz pierwszy w historii szkoły wręczyła statuetkę „Super Ignasia 2015” dla ucznia najbardziej zaangażowanego w życie szkoły. Otrzymała ją Ewelina Gliniecka z klasy III bw.

W ramach tego dnia w naszej szkole odbyły się konkursy szkolne:
1. „Generał Ignacy Prądzyński – żołnierz i budowniczy”– konkurs na najlepszą prezentację multimedialną z okazji Dnia Patrona Szkoły październik 2015r.
2. „Jak zmieniła się nasza szkoła na przestrzeni 50 lat” – konkurs fotograficzno- plastyczny z okazji Dnia Patrona Szkoły październik 2016r.
3. „Portret, wizerunek, podobizna Generała Ignacego Prądzyńskiego”- konkurs plastyczny z okazji Dnia Patrona Szkoły październik 2017r.
4. Turniej wiedzy dla wszystkich klas Zespół Szkół Zawodowych Nr 5 w Białymstoku pod hasłem „Generał Ignacy Prądzyński - żołnierz i budowniczy”.
Miały miejsce także prelekcje na temat historii szkoły, osiedla Dziesięciny II i księgozbiorów Biblioteki Pedagogicznej w Białymstoku.
W roku szkolnym 2016/2017 zostały przyznane dwie Statuetki „Super Ignaś 2016”. Pierwszą Statuetkę otrzymała Pani Krystyna Smółko - nauczyciel najbardziej zaangażowany w życie szkoły. Drugą, otrzymał uczeń klasy III a m-z Mateusz Szymusiuk.W roku szkolnym 2017/2018 zostały przyznane dwie Statuetki „Super Ignasie 2017”. Pierwszą Statuetkę otrzymała Pani Dyrektor Izabela Popławska - nauczyciel najbardziej zaangażowany w życie szkoły. Drugą, otrzymał uczeń klasy III a m-z Łukasz Sokołowski."Nasz Czysty Białystok"

Konkurs Nasz Czysty Białystok to tradycja w naszej szkole. Tematyka jest bardzo zróżnicowana:

  • segregacja śmieci;
  • Białystok – jako zielony raj;
  • woda to życie;
  • wiele innych.

Uczestnikami naszego konkursu są uczniowie szkoły podstawowej, gimnazjalnej oraz ponadgimnazjalnej. Docieramy do wszystkich szkół miasta Białegostoku, celem rozpropagowania idei lokalnego patriotyzmu ekologicznego, ale również rozwijania zdolności plastycznych i fotograficznych u dzieci i młodzieży. Konkurs cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem.

Konkurs Nasz Czysty Białystok obejmuje patronatem Prezydent Miasta Białegostoku. Współorganizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Nasze Dojlidy. Natomiast sponsorem konkursu jest Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.


VII Edycja - „Zadbajmy o powietrze – zmieńmy piece i nasze postawy na lepsze”

KATEGORIA PRACA PLASTYCZNA

UCZNIOWIE SZKÓŁ PODSTAWOWYCH KLASY I-III

I miejsce - JULIA GIERASIMIUK - uczennica Szkoły Podstawowej Nr 12 w Białymstoku
I miejsce - MARTA ŁUCZAJ - uczennica Szkoły Podstawowej Nr 12 w Białymstoku
II miejsceOLIWIER OMIELAŃCZUK - uczeń Szkoły Podstawowej Nr 12 w Białymstoku
III miejsceNATALIA WIERCIŃSKa - uczennica Szkoły Podstawowej Nr 52 w Białymstoku
WYRÓŻNIENIA:
NATALIA MAKAC - uczennica Szkoły Podstawowej Nr 12 w Białymstoku
ZUZANNA SZYMBORSKA - uczennica Szkoły Podstawowej Nr 52 w Białymstoku
LILIANA PARISH - uczennica Społecznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Białymstoku

KATEGORIA PRACA PLASTYCZNA

UCZNIOWIE SZKÓŁ PODSTAWOWYCH KLASY IV-VI

I miejsceIZABELA ZUBRYCIEKA - uczennica Szkoły Podstawowej Nr 45 w Białymstoku
II miejsceGABRIELA KAMIŃSKA - uczennica Szkoły Podstawowej Nr 26 w Białymstoku
III miejsceAMELIA ARCIMOWICZ - uczennica Szkoły Podstawowej Nr 12 w Białymstoku
WYRÓŻNIENIA:
- ANTONI WIELĄDEK - uczeń Szkoły Podstawowej Nr 19 w Białymstoku
- WIKTORIA SYPYTKOWSKA - uczennica Szkoły Podstawowej Nr 19 w Białymstoku
- RAFAŁ ŁAZARCZYK - uczeń Szkoły Podstawowej Nr 19 w Białymstoku
- RAFAŁ SZTABKOWSKI - uczeń Szkoły Podstawowej Nr 12 w Białymstoku
- ZUZANNA GAJEK - uczennica Szkoły Podstawowej Nr 12 w Białymstoku

KATEGORIA FOTOGRAFIA

UCZNIOWIE SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH

I miejsce – PAWEŁ GRYC – uczeń Publicznego Gimnazjum nr 15 w Białymstoku
II miejsceMARTYNA ZABROCKA - uczennica Publicznego Gimnazjum Nr 20 w Białymstoku
III miejsceMARTYNA KIEWLICZ - uczennica Publicznego Gimnazjum Nr 15 w Białymstoku
WYRÓŻNIENIA:
KAMIL DĄBROWSKI - uczeń Publicznego Gimnazjum Nr 17 w Białymstoku
- BŁAŻEJ DRĄGOWSKI - uczeń Prywatnego Gimnazjum Nr 6 w Białymstoku
WERONIKA PIOTROWSKA - uczennica Publicznego Gimnazjum Nr 15 w Białymstoku

UCZNIOWIE SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH

II miejsceMICHAŁ GOŁEMBICKI - uczeń LO Służb Mundurowych w Białymstoku
III miejsceKAROL PÓŁKOŚNIK - uczeń Zespołu Szkół Zawodowych Nr 5 w Białymstoku
WYRÓŻNIENIE:
KLAUDIA DZIERŻEK - uczennica Zespołu Szkół Handlowo-Ekonomicznych w Białymstoku


VI Edycja - „Białystok, zielony raj – koniecznie o niego dbaj”

KATEGORIA PRACA PLASTYCZNA

UCZNIOWIE SZKÓŁ PODSTAWOWYCH KLASY I-III

I miejsce - ZUZANNA BRZOZOWSKI - uczennica Szkoły Podstawowej Nr 29 w Białymstoku
II miejsce - NATALIA OSIECKA - uczennica Szkoły Podstawowej Nr 52 w Białymstoku
III miejsceMARTYNA GIERAŁTOWSKA - uczennica Szkoły Podstawowej Nr 16 w Białymstoku
WYRÓŻNIENIA:
Gabriela Chardziejko – uczennica Szkoły Podstawowej Nr 52 w Białymstoku
Wiktoria Iłenda – uczennica Szkoły Podstawowej Nr 16 w Białymstoku
Viktoria Anastazia Szkiłądź – uczennica Szkoły Podstawowej Nr 16 w Białymstoku
Miłosz Januszkiewiczi – uczeń Szkoły Podstawowej Nr 16 w Białymstoku
Paulina Zięciak - uczennica Szkoły Podstawowej Nr 4 w Białymstoku

UCZNIOWIE SZKÓŁ PODSTAWOWYCH KLASY IV-VI

I miejsce - NATALIA GORLEWSKA - uczennica Szkoły Podstawowej Nr 47 w Białymstoku
II miejsce - MARIA PIEKARSKA - uczennica Szkoły Podstawowej Nr 4 w Białymstoku
III miejsce - MAGDALENA WIŚNIEWSKA - uczennica Szkoły Podstawowej w Złotorii
WYRÓŻNIENIA:
Patrycja Panasewicz - uczennica Szkoły Podstawowej Nr 26 w Białymstoku
Kamila Cieśluk - uczennica zkoły Podstawowej Nr 52 w Białymstoku
Aleksandra Brzozowska - uczennica Szkoły Podstawowej Nr 29 w Białymstoku
Monika Mierzwińska - uczennica Szkoły Podstawowej Nr 21 w Białymstoku
Maja Wochniak - uczennica Szkoły Podstawowej Nr 4 w Białymstoku

KATEGORIA FOTOGRAFIA

UCZNIOWIE SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH

I miejsce – KAROLINA ROGALEWSKA - Młodzieżowy Domu Kultury w Białymstoku
II miejsce - JULIA PETELSKA - uczennica Publicznego Gimnazjum Nr 20 w Białymstoku
III miejsce - GABRIELA CZAJKOWSKA - uczennica Publicznego Gimnazjum Nr 12 w Białymstoku
WYRÓŻNIENIA:
Zofia Wołkowycka–Dołega – uczennica Publicznego Gimnazjum Nr 3 w Białymstoku
Jakub Próchniak - Młodzieżowy Dom Kultury w Białymstoku
Julia Kiersnowska – uczennica Publicznego Gimnazjum Nr 20 w Białymstoku
Paweł Zalewskiu – uczeń Publicznego Gimnazjum Nr 3 w Białymstoku

UCZNIOWIE SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH

I miejscePATRYCJA SOKÓŁ - Młodzieżowy Dom Kultury w Białymstoku
II miejsce - KATARZYNA BYKOWSKA - Młodzieżowy Dom Kultury w Białymstoku
III miejsceMAKSYMILIAN JAKUB MIERZWIŃSKI - uczeń Zespołu Szkół Mechanicznych w Białymstoku
WYRÓŻNIENIE:
Natalia Mieleszko – uczennica Zespołu Szkół Handlowo-Ekonomicznych w Białymstoku