Zespół Szkół Zawodowych Nr 5 w Białymstoku

im. Gen. Ignacego Prądzyńskiego

Aktualności - Wiadomości

Zobacz, co ostatnio działo się w naszej szkole
Sukces uczestniczek HPB
Opublikowane w: Wiadomości, dnia: 26.11.2018 r.

W terminie 21-23.11.2018r. dwie uczestniczki HP Białystok, uczennice ZSZ nr 5, wzięły udział w Gali Finałowej I Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Pod wspólnym niebem” w OSiW OHP w Iwoniczu. Organizatorem imprezy była Komenda Główna OHP i Podkarpacka Komenda Wojewódzka.

Konkurs miał na celu rozbudzenie wśród młodzieży zainteresowań wielokulturowością własnego regionu i kraju oraz kształtowanie postaw tolerancji i szacunku dla innych narodów.

W gronie 15 finalistów konkursu znalazły się reprezentantki Podlaskiej OHP - uczestniczki HP Białystok uczące się w ZSZ nr 5 w Białymstoku: Karolina Klepacka – nagrodzona IV miejscem w kategorii portfolio oraz Jadwiga Jaromińska, której projekt ścieżki rowerowej zajął V miejsce.

W trakcie Gali Finałowej dziewczęta otrzymały gratulacje, dyplomy, nagrody rzeczowe oraz kolekcjonerski banknot NBP upamiętniający 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości z wizerunkiem Józefa Piłsudskiego.

Podczas 3-dniowego pobytu na podkarpaciu, „nasze finalistki” miały okazję zwiedzić Muzeum Budownictwa Ludowego – Skansen w Sanoku oraz Park Miniatur w Centrum Kultury Ekumenicznej w Myszkowicach.

Wyjazd do Iwonicza był dla dziewcząt dużym wyróżnieniem i w pełni zasłużoną nagrodą.


Uczestniczki HPB – prace finałowe

Wycieczka do Skansenu w Sanoku W Parku Miniatur Gala Finałowa I Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Pod wspólnym niebem” Gala Finałowa I Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Pod wspólnym niebem” Wycieczka do Skansenu w Sanoku Kolekcjonerski banknot NBP upamiętniający 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości