Zespół Szkół Zawodowych Nr 5 w Białymstoku

im. Gen. Ignacego Prądzyńskiego

Aktualności - Wiadomości

Zobacz, co ostatnio działo się w naszej szkole
Najwięcej finalistów z naszej szkoły w ogólnopolskim turnieju budowlanym Złota Kielnia
Opublikowane w: Wiadomości, dnia: 19.02.2019 r.

Na tegorocznych Międzynarodowych Targach Poznańskich w dniach 13-15.02.2019r. odbył się Finał Centralny 48. Edycji Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia”, podczas którego rywalizowało po 6. najlepszych uczniów szkół zawodowych z całej Polski w sześciu kategoriach budowlanych. Wśród finalistów było aż czterech naszych uczniów, najwięcej z wszystkich szkół w Polsce.

W kategorii „Wykonywanie robót dekarskich” Mateusz Lisowski zdobył 3. miejsce, natomiast Patryk Poliński zdobył 6. miejsce. W kategorii „Wykonywanie robót murarsko-tynkarskich” trzecie miejsce zajął Jakub Sobolewski, zaś Kamil Żemierowski - 4. miejsce.

Turniej Budowlany „Złota Kielnia” jest jedynym konkursem, który od przeszło 40. lat daje uczniom szkół zawodowych możliwość sprawdzenia wiedzy teoretycznej i umiejętności praktycznych oraz odniesienia sukcesu edukacyjnego. Jego formuła jest zbliżona do zewnętrznych egzaminów zawodowych, co pozwala uczniom sprawdzić swoje przygotowanie do podjęcia pracy w zawodzie.
Finaliści turnieju otrzymali rzeczowe nagrody i są zwolnieni z pisemnego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie, dlatego poziom rywalizacji jest bardzo wysoki.